:לפרטים נוספים

ecohar@gmail.com

אקולוגיה

האקולוגיה היא מונח מופשט, רק כאשר אוחזים בכלי העבודה ומטפלים בערוגות התבלין , או מארחים קבוצה לשהות עשירה בסביבה טבעית רק אז אנו מתחילים להבין את המשמעות.

החווה שנמצאת בשטחיי הבר על מורדות הכרמל, מנותקת מכל תשתית ויישוב מחויבת לייצר מערכות אקולוגית שמושתת על הטבע ועל כן כל בחירה בחווה נעשית בהקשבה לו.

ממערכות סולאריות לתאורה ומערכות טיהור מים אפורים, עדר עיזים ,ערוגות תבלין ובוסתן עצי פרי ארץ ישראלים. כל אילו משולבים האחד בשני ויוצרים מארג חיים אורגני שמאפשר לקיים את החווה. אנו רואים באירוח הקבוצות וההדרכה חשיבות רבה בעשייה שלנו, מעבר להעברת הידע וזמן השהות הנינוח בחיק הטבע ,האורחים נותנים לנו את המשמעות והמשמעת להחזקת המקום ואף תורמים תרומה נכבדת בקיימות המקום.

צמחי התבלין והמרפא- אזור הכרמל הינו חממה טבעית בה גדלים מינים רבים של צמחי תבלין ומרפא כגון: מרווה משולשת, אזוב מצוי(זעתר), זוטא לבנה, קורנית, פיגם ועוד... בחווה בעזרת בניית טרסות אבן אנו מטפחים מינים אילו ועורכים הדרכות וסדנאות לאורחינו בנושא מרתק זה.

יערנות- בכרמל חורש טבעי עשיר עטור באלונים ואלות ואף אורן ירשלמי. ע"פ סברות רבות כאשר ניטעו מיני אורנים שונים על הכרמל הם פגעו באיזון של החורש ואף גרמו להתלקחות מהירה של שריפות יער איתם  התמודדנו בשנים האחרונות. על כן בחווה אנו מקפידים על טיפול שוטף בחורש תוך כדי דילול אורנים, טיפוח עצי אלון  ונטיעת עצי חורש כגון קטלב וכליל החורש.

אנרגיה חלופית- החווה הינה "ספינת יבשה" המנותקת מכל תשתית, לכן אנו תמיד מחפשים פתרונות ומשתדלים לעקוב אחר ההתפתחויות התמידיות בנושא : תאורה חסכונית, חממי מים, מערכות סולריות, מערכות לטיהור מים, חומרי בנייה מגוונים וכו'.

מעורבות חברתית בסביבה- מעבר להיות המקום פינת מרגוע ונקודה למפגש של תושבי האזור, היא גם משמשת במקור תעסוקה לתושבי אזור החל מתפעול שוטף של החווה ועד לפלטפורמה בה מועסקים מנחים ומדריכים לתחומיי העניין שבחווה.                                                                    

 בחווה קול קורא תמידי לעמותות וארגונים אשר רוצים לשלב ולהשתלב בפעילות המקום. כמו כן, הדלת שלנו פתוחה בפני מתנדבים מהארץ ומחו"ל שמעוניינים להתנסות באורח חיים האקולוגי שבחווה.

הר יללת התנים

הר שוקף, יערות הכרמל
Ecohar@Gmail.com

Tel: 050-9629628
 

© כל הזכויות שמורות - הר יללת התנים