:לפרטים נוספים

050-9629628

מקום שטבעי להיות בו

חוות "הר יללת התנים" שוכנת על מדרונותיו המערביים של הר הכרמל. החווה נמצאת בתוך יער עשיר בצמחייה ים תיכונית ירוקת עד. עוד מהקמת החווה אנו שמים דגש על השתלבות בטבע, הן בשלבי הבנייה והן באופי הפעילות. בין ניחוחות צמחי התבלין לבין המרחבים הירוקים אל מול הים, ישנה רוח ותשוקה גדולה לאירוח ייחודי בחווה. העשייה שלנו מושתתת על שמירה וטיפוח מתמיד של הטבע והמקום. מתוך אמונה כי אלו הן אבני היסוד להמשיך להעניק לאורחינו את אותה תחושה שלה אין תחליף. השקט, הטבע והאורחים נותנים השראה לרוח והעשייה בהר יללת התנים.

הקמת החווה...

תמיד ידענו שאבא הוא טיפוס קצת אחר, מיוחד, שלא שבוי בשבלונות של ה"חיים הרגילים". אולי בגלל זה לא ממש הופתענו, ואפילו אימא שיתפה פעולה כשהוא החליט שהוא צריך שיהיה לו הר. כך, יום בהיר אחד, הוא לקח אותנו – הילדים, בפעם הראשונה להר שלו. בעיניים המיוחדות שלו, שרואות דברים שאין, או נכון יותר לומר - שעדיין אינם ועוד יהיו, הוא הצביע על שטח ספציפי בים החורש שנראה אותו דבר ואמר לנו: "כאן".

ואז, עם מסור הוא חתך את הענפים, ואנחנו העמסנו בידיים חשופות ושרוטות לתוך העגלה הרתומה לג'יפ הנצחי שלו. יוצרים יחד במו ידינו את השביל הראשון על אותו הר. שביל שמתחיל מהכניסה להר ויורד ימינה למטה לכיוון האמפי הקטן... בסוף היום עייפים אך מאושרים ישנו בקצה השטח הפראי למדי בשק שינה ליד אבא. היום, שנים אח"כ, עדיין קשה להסביר מה יש לנו כאן. כנראה צריך להגיע כדי להבין. אבא יצר כאן בשנים של עמל ואהבה, מקום שפשוט כיף להיות בו - לפגוש אנשים חדשים, טעמים חדשים ומפלט מהשגרה היומיומית.

העשייה בחווה כיום, מוקדשת לזכרם של גיל ודיצה אבירי ז"ל שהנחילו לנו אהבה לאדם, טבע, עשייה ויצירה.

צמחי המרפא והתבלין

אזור הכרמל הינו חממה טבעית בה גדלים מינים רבים של צמחי תבלין ומרפא כגון: מרווה משולשת, אזוב מצוי(זעתר), זוטא לבנה, קורנית, פיגם ועוד... בחווה בעזרת בניית טרסות אבן אנו מטפחים מינים אילו ועורכים הדרכות וסדנאות לאורחינו בנושא מרתק זה.

הפעילות בחווה לקבוצות

הר יללת התנים- חוות אירוח אקולוגית , ע"י פיתוח בר קיימא במקום ניתן להגיע להתארח במקום לסדנאות, סיורים מודרכים,אירוח יומי נינוח וימי פעילות מלאים בטבע.