:לפרטים נוספים

ecohar@gmail.com

סיורי תוכן מיוחדים לקבוצות

אזור הכרמל מאופיין בטבע ונופים מדהימים , במהלך החיים באזור ומתוך היכרות עם אנשים מרתקים, מקומות מיוחדים וטעמים מקומיים. אספנו וליקטנו עבורכם סיורים מיוחדים אשר ישאירו את חותמם בלבכם.

בין הסמטאות 

לא ניתן להתעלם מיופיו ויוחדו של כפר האמנים עין הוד , מתוך הסמטאות ומאחורי הדלתות נפגש את האנשים היוצרים כפר המלא בהשראה ויצירה. בסיור נכיר את ההיסטוריה של המקום, נבקר במספר סדנאות ונכיר באופן אישי את האומנים ותהליך יצירתם. נשאיר גם זמן לשוטטות משותפת והנאה מאווירת הכפר, בגלריות ובחנויות המעצבים, ונהנה ממנוחה בחצר בית הקפה.

* הביקור כולל ביקור 3-4 סדנאות, ניתן לשלב ניתן לשלב עם סדנת יצירה מעשית.

העמק הנעלם - סיור חקלאיים

אי שם בלב הכרמל מסתתר לו עמק עטור שדות , מטעים וכרמים. זה כבר כמה דורות שבני המקום עוסקים בחקלאות ובגידול מקומי המאופיין בכרמי זיתים, גפנים ומטעים מגוונים.  אנחנו מזמינים אתכם להכיר את "טוסקנה" שבכרמל  ,לפגוש חקלאים מיוחדים אשר משקיעים את כל מרצם וליבם בגידול מקומי ואורגני וליהנות מהטעם המקורי הישר מהשדה. נפגש במטע זיתים עתיק ונטעם מזנים שונים של שמן זית משובח, נעקוב אחר שובכי התנשמות המשמשים להדברה ביולוגית ונפגוש אנשים מיוחדים כמו ציון מציל הפקעות ואלי הבוקר. במהלך הסיור ננוע בין החלקות השונות ונהנה גם מהנוף והאווירה הפסטורלית.

סיור בהר יללת התנים 

חוות הר יללת התנים הינה חווה אקולוגית הנבנית במשך 20 שנה תוך שימור והשתלבות עם החורש המקומי. אנחנו מזמינים אתכם לתה צמחים, נוף עוצר נשימה ומפגש אישי עם עמית, בנו של גיל אבירי ז"ל, מייסד המקום . לשמוע את סיפור הקמת המקום והאתגרים שבדרך , על הסביבה והפעילות המתרחשת בה כיום. אווירת המקום המיוחדת ותחושת הניתוק מחיי היומיום תשאיר את רשמיה גם לאחר הביקור.

 

 

סיור חינוכי

בשנים האחרונים נולדו באזורנו מספר פרויקטים מרתקים ומעוררי השראה אשר משלבים אקולוגיה , חינוך וקהילה. בסיור נפגוש את האנשים ונשמע כיצד נולדו הרעיונות ולאיזה אוכלוסיות הם מסייעים, באיזו צורה ניתן לשלב למידה על יחסי הגומלין ועבודה מעשית בטבע בערכים הנרקמים בהשראתם, ואיך רותמים את הקהילה לכל אלו.

במעלה ההר

על ראש הכרמל שוכנים להם הכפריים הדרוזים אשר משלבים אורח חיים מודרני עם תרבות ומסורת רבת שנים. סיור מודרך ומרתק בסמטאות הכפר וברובע העתיק יזמנו לנו חוויה אותנטית של ניחוחות , טעמים וצלילים. בהמשך הסיור נבקר בחדר האורחים המשפחתי ונזכה  להכנסת האורחים המפוארת. את היום ניתן לתבל בארוחת חפלה ומופעי פולקלור .

 

ההר הירוק כל ימות השנה

בין זיכרון יעקב לחיפה, בין ההר אל הים יש שפע של מסלולי טיול, אתרי טבע והיסטוריה עוד מימי האדם הקדמון וכולל את כל סוגי ההתיישבות מאז. מגוון רחב של מסלולים והדרכות בהתאמה אישית. ניתן גם להכיר ולחוות את קסמי הכרמל בקצב אחר על גבי הג'יפ או במסע אופניים מהנה.

לתיאום של סיור ולשאלות נוספות מוזמנים ליצור איתנו קשר